Eryaman Elektrikçi Cep 0-544 945 0170

Eryaman ve civarında güvenilir, uygun fiyata elektrikçi arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.Tıkla ve ARA: 0544 945 0170

Bizler elektrik arızalarında sebep ve sonuç üzerinden yola çıkarak kalıcı çözümler bulmayı ilke edindik.Örneğin sürekli atan bir sigortanın sıkıntı olduğu bir evde sigortanın amperini büyütmek geçici ve aynı zamanda tehlikeli bir işlemdir. Çünkü sigorta geç atıp iç tesisatın yanmasına bu da yangına bile sebep olabilmekte.Ama sigortanın atış sebebini bulmak kalıcı çözümdür.Tesisat bir yerden su mu almış, bir dolap montaj vidası kabloya mı saplanmış yada oksitlenmeden dolayı kısa devre mi var.Bunları bulmak ve çözmek kalıcı ve doğru bir çözüm olacaktır.

eryaman elektrikçi
eryaman elektrikçi

Elektrik ciddi bir iştir.İhmale gelmez.Görülmeyen tehlike olarak da adlandırılan elektrik çarpması kalıcı yaralanmaların dışında ölümle de sonuçlanabilmektedir.İşi uzmanına bırakarak bu riskten kurtulabilirsiniz.

Sigortanın sürekli atması sigortayla alakalı bir sorun değil, çekilen akımın aşırı fazla olması kaynaklı bir sorundur.

Amperini yükselterek yenisini takmak çözüm değil sorun oluşturacaktır.

Kaçak Akım Sürekli Atıyor

Bu sorun tesisatı eski evlerde veya yanlış bağlantı kablo bağlantısı yapılmış evlerde ortaya çıkan bir sorundur.Toprak ile nötr uçlarının temasıyla ortaya çıkan kaçak akımın atmasını önlemek için sırasıyla şu adımlar izlenebilir.

Tüm cihazlar fişten çıkarılır.
Tüm sigortalar kapatılır.Önce ana sigorta ve kaçak akım rölesi kaldırılır.Daha sonra sırasıyla tüm tekli sigortalar tek tek kaldırılır.Hangi tekli sigortayı kaldırdığınız da kaçak akım rölesi atıyorsa o bölgedeki tesisatta sorun vardır.

Tüm sigortalar kaldırılmasına rağmen kaçak akım atmıyorsa tesisat sağlam diyebiliriz.Daha sonraki aşamada prizlere cihazları tek tek takarak kontrol gerçekleştirebiliriz.Hangi cihazı taktığımızda kaçak akım rölesi atıyorsa sorun o cihazdadır.

Genellikle kaçak akım rölesini attıran elektrik cihazlarının başında aspiratör, katıl, elektrikli ocak gelmektedir.Çünkü bu cihazların sıvı teması çok fazladır.

Eryaman elektirikçi olarak aşağıdaki alanlarda hizmetlerimiz vardır.

Avize Montajı
Şalter Sorunları
Sigorta değişimi
Priz montajı
Spot montajı
Led Aydınlatma
Elektrik tesisat işleri
Pano arızaları
Zayıf ve Yüksek Akım işleri
İnternet kablo çekimi
Ankastre Sorunları
Kaçak akım rölesi değişimi
Zaman Saati Montajı
Termikler ve röleler
İç Mekan Aydınlatma
Dış Mekan Aydınlatma
Yer altı kablosu çekimi
Sesli ve görüntülü diafon sistemleri
KAR arızaları
Gaz sensörü montajı
Sensörlü şarjlı armatür montajı ve tamiri
Duman dedekterü, akıllı ev sistemleri tamiri
Avize Tamiri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir